Cirkuliacija kviečia kolegas

Birželio 7 d. tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio metu kviečiame dalyvauti dirbtuvėse. Jos skirtos kultūros bendruomenei, kultūros centrų ir savivaldos atstovams, kultūros operatoriams ir kitų cirku suinteresuotų įstaigų darbuotojams. Dirbtuvių metu bus pristatomos cirko galimybės, kaip cirkas gali prisidėti prie įstaigos veiklos, ką įstaigos gali pasiūlyti menininkams ir kaip sėkmingai bendradarbiauti. Dirbtuves ves kultūrinių projektų prodiuserė Ana Moraes – ji pasidalins savo vizija, patirtimi, padės tiesti tiltus, rasti vieniems kitus ir drauge nuveikti gražius ir prasmingus darbus. 

Po dirbtuvių vyks šiuolaikinio cirko projektų pristatymai PITCH SESSION, kurių metu šiuolaikinio cirko menininkai trumpai pristatys savo projektus / spektaklius/ kitus pasiūlymus kultūros operatoriams. Tai puiki galimybė susipažinti ar priminti apie save, ieškoti partnerių ir bendradarbiavimo galimybių. Ši diena festivalyje – dedikuota profesionalams, norintiems geriau pažinti cirko meną, į savo veiklą įtraukti daugiau cirko kūrėjų, pristatyti šiuolaikinio cirko spektaklius savo mieste, festivalyje, renginyje. Dirbtuvių metodas – nekasdienis, tačiau veiksmingas siekiant spręsti problemas ir vystyti bendradarbiavimo projektus.

Norime matyti cirką visus metus, todėl siekiame sudaryti sąlygas megztis pažintims tarp šiuolaikinio cirko bendruomenės ir Lietuvos kultūros operatorių, kultūros centrų, kitų suinteresuotų įstaigų. Matome didelį potencialą įvairiose kultūros įstaigose pristatyti šiuolaikinį cirką, todėl skatiname galimą bendradarbiavimą tarp šių įstaigų ir šiuolaikinio cirko bendruomenės. 

 

Daugiau apie fasilitatorę Ana Moraes: nuo 1999 m. – Porto (Portugalija) kultūros prodiuserių asociacijos „Ideias Peregrinas“ meno vadovė. Asociacija dirba su muzika, literatūra, šokiu, gatvės teatru ir cirku Portugalijoje ir Brazilijoje. 2000 ir 2001 m. Porto mieste sukūrė ir režisavo menų festivalį „Frestas“, skirtą 2001 m.  Europos kultūros sostinei. Dėl užmegztų ryšių „Ideias Peregrinas“ keliauja iki šiol. Ilgainiui pradėjo įgyvendinti projektus Brazilijoje, o pati Ana nuo 2004 m. pradėjo daugiau bendrauti ir dirbti su Makao.

2012 m. Gimarainsas (Portugalijoje) kartu su Mariboru (Slovėnijoje) buvo Europos kultūros sostinėmis. Ana Moraes su kūrybine komanda iniciavo projektą, jungiantį abi sostines – „Speramundi“ kelionę sausuma su 7 karavanais ir 30 menininkų (iš Portugalijos, Žaliojo Kyšulio ir Makao, cirko, muzikos ir šokio / teatro sričių). Kaip kūrybininkė, prodiuserė, meno vadovė A. Moraes teigia: „Stengiuosi pamatyti kuo daugiau cirko – žiūrėti spektaklius, dalyvauti konferencijose, bendradarbiauti cirko projektuose ir renginiuose Portugalijoje ir už Europos ribų. Esu atvira Gyvenimo pasiūlymams, todėl dirbu išlaikydama kuo daugiau laisvės. Tuomet  gyvenimas mane ir nustebina nuostabiais, pačiais įvairiausiais būdais. Aš siekiu savo svajonių, kad ir kiek tai užtruktų. Man patinka dirbant keliauti ir atverti kelius menininkams susitikti ir dalintis savo kūryba. Mano protas veikia spontaniškai tarsijungtis. Beveik visur jaučiuosi kaip namie.”

Dalyvavimas nemokamas. Būtina registracija čia.

Data: Birželio 7 d. 

Vieta: Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Vytauto g. 35, Prienai

Visi dalyviai kviečiami pasilikti festivalio vakariniame pasirodyme: Colokolo (Marokas) spektaklis „QAHWA NOSS NOSS”