CIRKULIACIJA 2021

Festivalio programa

KAUNE

Birželio 9 d. trečiadienis

21:00 val.

Sisus sirkus (Suomija) | Mosh Split

Trukmė: 45 min

Premjera: 2016 m.

Idėjos autorės ir atlikėjos: Iida Sipilä, Inka Pehkonen, Enni Lymi/ Milla Lahtinen, Rosa Tyyskä/Heidi Latva, Sofia Defour

Žvilgsnis iš šono: Mirja Jauhiainen

Prodiuserė: Farina Berndt

Koprodukcija: Circus Arts/Burnt Out Punks

Rėmėjai: Circus Arts, Finnish Cultural Foundation, The Arts Promotion Centre Finland, Svenska kulturfonden.

Kelionę į Lietuvą remia: Telepart Grant

 

Šio 45 minučių pasirodymo veiksmas vyksta aplink 9,5 metrų aukščio konstrukciją. Iš šalia stovinčio kemperio, vienas paskui kitą pasirodo stebinantys personažai ir beprotiškos idėjos. Suknelės pagamintos iš tualetinio popieriaus, o šukuosenos kuriamos, čia pat, dulkių siurbliu. Energingas ir suomiško humoro kupinas nutrūktgalviškas pasirodymas – „Mosh Split“ – kuriame žiūrovų laukia cirko technikų įvairovė tiek ore, tiek ant žemės: kiniškas stulpas, dvi besisupančios trapecijos, porinė ir oro akrobatika bei Cyro ratas.

 

Žiūrovų komentarai:

Suomiai daro tai geriau“

Sisus rocks“

Geriausias Suomijos cirkas“

Koks pasirodymas! Pašėlusi energija ir ironija“

Labai patiko šviežias ir nevaržomas Sisus stilius“

„Kiekvienas charakteris, kurį demonstruojame scenoje, atspindi mus. Mes nuo pat pradžių įkūnijame tokius personažus, kurie mums leidžia būti savimi,  o laikui bėgant tai įgavo kitą formą ir prasmę – žiūrovų akyse išsivystė „Mosh Split“ žinutė apie drąsias ir galingas moteris, ir tuo mes labai džiaugiamės“, – Inka Pehkonen.

 

Prieš 10 metų „Lahti“ cirko mokykloje prasidėjusi penkių moterų pažintis išvystė į tvirtą draugystę. Kartu koja kojon žengusios cirko pasaulyje, 2014 m. jos nusprendė atidaryti cirko kompaniją Suomijoje – „Sisus“. Įvairiose Europos šalys sėkmingai pasirodančios cirko artistės į ilgus turus leidžiasi kartu su savo kūdikiais ir auklėmis.

 

Spektaklis „Mosh Split” paskutinį kartą bus parodytas 2021 m. tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio Cirkuliacija programoje.

Birželio 10 d. ketvirtadienis

18:00 val. ir 21:00 val.

ENT Company (Švedija) | Plast

Trukmė: 60 min.

Premjera: 2019 m.

Scenoje: Hege Eriksdatter Østefjells, Karoline Aamås, Love Kjellsson

Bendrakūrėjai: Circus Xanti, Mari Stoknes, Emma Laule, Ilona Jäntti (Ilmatila), R.E.D, Sundsvalls Kommun, Swedish Arts Council (Kulturrådet), Subtopia, Jatka78

 

Gyvos muzikos ir poetinio cirko pasirodymą „Plast“ atveria didingą kuklumo karalystę ir stipriai paliečia.

Lėtas, jautrus ir labai asmeniškas darbas, nemoralizuodamas kalba ekologijos tema. Menininkai daug dėmesio skiria detalėms ir paprastoms medžiagoms – ledui ir virvei – kurie pasirodymo metu sutelkia žiūrovų dėmesį ir nepaleidžia jo iki pat spektaklio pabaigos.

Plastikas, plaukiojantis stebuklingai kaip jūra. Šviesa, liečianti jį mirgančiu šydu. Kūnas, suvyniotas į plastiką, pakabintas už plaukų, Išsiskleidžia, užlieja muzika. Du kūnai, su ledo luitais ant galvos, lipantys virve. Ar subalansuos pusiausvyrą? Kaip mes klausomės vieni kitų?

Jaučiu, kaip ant kaktos tirpsta ledas. Šoku su plastiku, kuris užlieja vandenynus. Aš laikau tavo kūno svorį ant rankų ir tavo balsas užpildo mane visą. Man baisu, bet aš ne vienas. Mes esame čia dabar. Kartu.

Šviesa ir tamsa.

Garsas ir tyla.

Nuomonės:

Ledas taip pat dramaturgiškai ištirpsta ir galiausiai atsitrenkia ant grindų. Tai įvyksta po to, kai Hege Eriksdatteras Østefjellsas pasiekia žygdarbį, lipdama virve balansuoti ledo luitą ant galvos. 

-Danstidningen 2019 11 18

Tai gali būti tirpstančio poliarinio ledo vaizdas, susijęs su diskusijomis apie klimatą, tačiau taip pat tai gali atspindėti pokyčius, šaltumą, grožį ir daug daugiau. Love Kjellsson su gyva smuiko ir sintezatoriaus muzika, dainavimu įrėmina vaizdą   svajingu, taip pat šiek tiek atviru, primityviu ir nesenstančiu tradiciniu garsu. 

-Sundsvalls Tidning 2019 10 31

ENT yra menininkų kolektyvas, dirbantis su muzika ir cirku, kuriantys spektaklius, paliečiančius žmones. ENT laikydamiesi atvirumo, sąžiningumo ir paprastumo principų, kuria rūpindamiesi gamta ir tarpdiscipliniškumu.

 

Birželio 11 d. penktadienis

19:00 val.

Dvigubo spektaklio vakaras

Teatronas (Lietuva)

Mood

Trukmė: 40 min.

Premjera: 2021 m.

Idėjos autorius ir atlikėjas: Džiugas Kunsmanas

Dramaturgija: Gildas Aleksa

Kompozitorius: Jokūbas Tulaba

Šiuolaikinio cirko monospektaklis

Šis spektaklis – tai pasyvios būsenos akrobatinė išraiška. Virtualiose socialinėse erdvėse sąvoka „Mood“ naudojama, kai norima apibūdinti atpažįstamą situaciją, kai emocijos viršija visas žmogaus logiško elgesio ribas. Kūrybiniame procese koncentruojamasi į kritimą ir jo keliamus vaizdinius, bei „depresyvų kūną“, jo atpažįstamumą fizine bei psichologine prasme ir kaip toks pasyvus kūnas veikia aktyvias scenos menų disciplinas.

 

+

 

Lizeth Wolk (Estija)

Therapy

Spektaklio eskizas

Spektaklio Therapy” eskizas, kurtas šiuolaikinio cirko centro Cirko Sapiens (Lietuva) rezidencijoje.

Trukmė: 20 min.

Spektaklis, kuriame šešių žmonių akimis kalbama apie netektį, niokojimą, stresą ir tuštumą, apie žmones, kurie padarė viską, kas padėtų jiems atsigauti po nemalonių emocijų ir išgydytų sielą. Tikėdamiesi, kad esame pakankamai stiprūs, kad patys galėtume nešti savo naštą, iš tikrųjų nepastebime, kaip pamažu viskas griūva ir pradedame skandinti problemas keisčiausiose vietose, kad tik pabėgtume nuo savo pačių minčių. Viskas tęsiasi tol, kol protas atitolina mus nuo tuštumos. Griebkite taurę ar penkias, šokite, peržiūrėkite visus „Sostų karų“ sezonus, treniruokitės, kol iš nosies pradės bėgti kraujas, pabėkite nuo savęs.

 

Nuomonė:

„Trapią ir drąsią temą į sceną atvedė Lizeth Wolk su savo solo pasirodymu „Therapy“. Wolk festivalyje pristatė spektaklio eskizą, tačiau tai buvo toks stipriai įkrautas pasirodymas, kad man jis tapo viena įtakingiausių festivalio patirčių. Pasirodymo tema – depresija. Kūrinyje vaizduojamos aklavietėje atsidūrusių žmonių istorijos, pateikiamos trijų žmonių akimis (atkreipkite dėmesį: pasirodyme Kaune – daugiau). Pradžia, pabaiga ir galimi pabėgimo keliai pirmiausia yra mūsų pačių galvoje. Puikiai judanti Wolk, šalia grojant muzikiniam įrašui, sugebėjo išskirtinai gerai perteikti emocijas ir vidines kovas, o naudojami cirko instrumentais (virvės, buteliai, žiedas), žiūrovo galvoje greitai rezonuoja su su kūrinio tema.“ EPICIRQ 2019: Keiu Virro

 

📍Po pasirodymų gyvas tinklaidės filmavimas. Pasilikite ir užduokite klausimus menininkams.

Birželio 12 d. šeštadienis

11:00 val.

Kanta Company (Lietuva)

Clothes and Us

Trukmė: 60 min.

Premjera: 2021

Idėjos autoriai ir atlikėjai: Lyla Goldman, Eino Kaisanlahti, Kęstas Matusevičius, Aino Mäkipää

 

Drabužius dėvime kiekvieną dieną, jie būna įvairių dydžių, spalvų ir raštų. Mes praleidžiame daugybę valandų juos pirkdami, skalbdami, džiovindami, lankstydami, vilkėdami ir nusirenginėdami. Šiame pasirodyme drabužiai užvaldys pasaulį – pamatysite, kaip audiniai keičia formą ir atgyja. Žmogaus formos gobtuvai, šilku aptraukti vaiduokliai, ir judančios drabužių krūvos – visa tai sukuria drabužių valdomą pasaulį, siurrealistinį, bet atpažįstamą dėl jo artumo kasdieniam gyvenimui. Ką mums reiškia drabužiai? Kas mes be drabužių ir kaip jie mus keičia? Ar jie gali mus apsaugoti? Ką jie slepia? Drabužiams užvaldant mūsų pasaulį, mes pasineriame į prisiminimus ir istorijas, kurias jie nešioja ir kurias mes taip puoselėjam.

Sveiki atvykę į magišką drabužių pasaulį, kur seksime tris artistus ir gausybę žiūrovų padovanotų drabužių kelionę nuo įprastų namų darbų, kaip drabužių skalbimas, džiovinimas iki fantastinių būtybių, kurios atgimsta džemperiuose ar šilko juostose. Šiame cirko spektaklyje matysite įvairias cirko disciplinas, kaip kinų stulpas, oro akrobatika, objektų manipuliacija ir porinė akrobatika. Spektaklis skirtas vaikams ir šeimoms pavers jūsų namų spintas ne tik pilnas drabužių, bet ir prisiminimų, istorijų ir draugų.

 

Birželio 12 d. šeštadienis

20 val.

Circo eia” (Ispanija) | InTarsi

 

Trukmė: 60 min.

Premjera: 2016 m.

Idėja: Compañía de Circo “eia”

Režisūra: Compañía de Circo “eia” in collaboration with Jordi Aspa

Idėjos autoriai ir atlikėjai: Armando Rabanera Muro, Fabio Nicolini, Amer Kabbani, Manel Rosés Moretó

Choreografija: Michelle Man

Muzika: Cristiano Della Monica

Meninė kolaboracija: Roberto Magro, James Hewison, Giulia Venosa – Oiné Ensamble

Scenografija ir konstrukcija: Compañía de Circo “eia” and El Taller del Lagarto

Šviesų dizainas: Sarah Sankey

Garsas: Diego Rada Antoñanzas

Kostiumai: Fanny Fredouelle, Rosa Crehuet, Maru Shima

Prodiuseriai: Compañía de Circo “eia” and La Destil.leria

Kelionę į Lietuvą remia: ACCIÓN CULTURAL ESPAÑOLA

 

Keletas mažų platformų, batutas, dantyta lenta ir keturi vyrai…

Dešimtmetį kurianti trupė, savo darbus vadina „žmogaus cirku“ – pasirodymų ašis visuomet žmogiškumas ir žmonių santykiai. Energijos bomba – spektaklis „InTarsi“, atspindi visuomenėje egzistuojančius santykius tarp asmenybių ir individualumo bei grupės, bendruomenės ar kolektyvo. Scenoje, kurios scenografija tampa dar vienu pasirodymo veikėju, žiūrovai išvysta daug skirtingų technikų ir akrobatinių triukų.

Keturi akrobatai stebi, įvertina, bėga, pakelia ir neša vienas kitą, o visa tai mosteli mums metaforišką farandolą: susitikimai, išnaudojimai, klaidos, jėgos žaidimai, vilionės, manipuliacijos, „intarpai“, susidedantys iš gyvenimiškų fragmentų – tai žvilgsnis į žmonių santykių kaleidoskopą.

Nuolat judantis, stiprus, poetiškas, juokingas ir sušildantis širdį cirkas – akimirka, įkvepianti tikrą švelnumą keistam žvėriui, kuris yra žmogus.

 

Apdovanojimai:

MAX Apdovanojimas 2017 m. geriausias naujas darbas

Specialus 2016 m. Zirkolika Katalonijos apdovanojimų žiuri prizas

 

Nuomonės:

Nuo pradžios iki pabaigos cirko grožio ir nuotaikos dovana”. Jordi Jané, RECOMANA.CAT

„Žmogus virš visko, inTarsi atskleidžia žmonių santykių reikšmę”. Laurence Bertel, LA LIBRE

„Cirko ringas „inTarsi”  tai nuostabios akimirkos, pažeidžiamumo galimybės”. Maria Folguera, CIRCUS TALK

 

Circo „eia“ prasidėjo vieną 2009 m. popietę, o praėjus daugiau nei 10 metų, jie su ta pačia motyvacija kuria cirko spektaklius, kurie žmonių santykius laiko meninės kūrybos šerdimi.

Turėdami daugiau nei dešimtmečio patirtį, keturis kūrinius ir pristatę 700 spektaklių daugiau nei 25 šalyse, Circo „eia“ siekia populiarinti žmonių cirką, žvelgia į ateitį tikėdamiesi ir atsakingai gindami laisvą kultūrą, kuri gali sukurti pažangią ir besivystančią visuomenę.

 

Birželio 13 d. sekmadienis

19:00 val.

Circo eia” (Ispanija)

InTarsi

Trukmė: 60 min.

Premjera: 2016 m.

Idėja: Compañía de Circo “eia”

Režisūra: Compañía de Circo “eia” in collaboration with Jordi Aspa

Idėjos autoriai ir atlikėjai: Armando Rabanera Muro, Fabio Nicolini, Amer Kabbani, Manel Rosés Moretó

Choreografija: Michelle Man

Muzika: Cristiano Della Monica

Meninė kolaboracija: Roberto Magro, James Hewison, Giulia Venosa – Oiné Ensamble

Scenografija ir konstrukcija: Compañía de Circo “eia” and El Taller del Lagarto

Šviesų dizainas: Sarah Sankey

Garsas: Diego Rada Antoñanzas

Kostiumai: Fanny Fredouelle, Rosa Crehuet, Maru Shima

Prodiuseriai: Compañía de Circo “eia” and La Destil.leria

 

Keletas mažų platformų, batutas, dantyta lenta ir keturi vyrai…

Dešimtmetį kurianti trupė, savo darbus vadina „žmogaus cirku“ – pasirodymų ašis visuomet žmogiškumas ir žmonių santykiai. Energijos bomba – spektaklis „InTarsi“, atspindi visuomenėje egzistuojančius santykius tarp asmenybių ir individualumo bei grupės, bendruomenės ar kolektyvo. Scenoje, kurios scenografija tampa dar vienu pasirodymo veikėju, žiūrovai išvysta daug skirtingų technikų ir akrobatinių triukų.

Keturi akrobatai stebi, įvertina, bėga, pakelia ir neša vienas kitą, o visa tai mosteli mums metaforišką farandolą: susitikimai, išnaudojimai, klaidos, jėgos žaidimai, vilionės, manipuliacijos, „intarpai“, susidedantys iš gyvenimiškų fragmentų – tai žvilgsnis į žmonių santykių kaleidoskopą.

Nuolat judantis, stiprus, poetiškas, juokingas ir sušildantis širdį cirkas – akimirka, įkvepianti tikrą švelnumą keistam žvėriui, kuris yra žmogus.

 

Apdovanojimai:

MAX Apdovanojimas 2017 m. geriausias naujas darbas

Specialus 2016 m. Zirkolika Katalonijos apdovanojimų žiuri prizas

 

Nuomonės:

Nuo pradžios iki pabaigos cirko grožio ir nuotaikos dovana”. Jordi Jané, RECOMANA.CAT

„Žmogus virš visko, inTarsi atskleidžia žmonių santykių reikšmę”. Laurence Bertel, LA LIBRE

„Cirko ringas „inTarsi”  tai nuostabios akimirkos, pažeidžiamumo galimybės”. Maria Folguera, CIRCUS TALK

 

Circo „eia“ prasidėjo vieną 2009 m. popietę, o praėjus daugiau nei 10 metų, jie su ta pačia motyvacija kuria cirko spektaklius, kurie žmonių santykius laiko meninės kūrybos šerdimi.

Turėdami daugiau nei dešimtmečio patirtį, keturis kūrinius ir pristatę 700 spektaklių daugiau nei 25 šalyse, Circo „eia“ siekia populiarinti žmonių cirką, žvelgia į ateitį tikėdamiesi ir atsakingai gindami laisvą kultūrą, kuri gali sukurti pažangią ir besivystančią visuomenę.

 

DALIS FESTIVALIO PROGRAMOS PRISTATOMA

📍KAIŠIADORYSE birželio 06 d. | dienos bilietas

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos stadionas, Gedimino g. 65, Kaišiadorys

12:00 Kanta Company (Lietuva) | Clothes and Us / Po pasirodymo gyvas tinklaidės filmavimas. Pasilikite ir užduokite klausimus menininkams /

17:00 Teatronas (Lietuva) | Mood

19:00 ENT Company (Švedija) | Plast

Programa pristatoma bendradarbiaujant su Kaišiadorių kultūros centru

📍SMALININKUOSE birželio 12 d. | dienos bilietas

Senosios muitinės kiemas, Nemuno g. 3, Smalininkai

12:00 Lizeth Wolk (Estija) | Therapy / Po pasirodymo pokalbis su menininke /

17:00 Teatronas (Lietuva) | Mood

19:00 ENT Company (Švedija) | Plast

Programa pristatoma bendradarbiaujant su Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centru

📍RASEINIUOSE birželio 13 d. | dienos bilietas

Raseinių kūno kultūros ir sporto centro stadionas, Vilniaus g. 11, Raseiniai 

12:00 Kanta Company (Lietuva) | Clothes and Us Po pasirodymo pokalbis su menininkais /

17:00 Teatronas (Lietuva) | Mood

19:00 ENT Company (Švedija) | Plast

Programa pristatoma bendradarbiaujant su Raseinių rajono kultūros centru

EDUKACINĖ PROGRAMA

Festivalio EDUKACINĖ programa, ruošiama kartu su pirmuoju Lietuvoje šiuolaikinio cirko centru Cirko Sapiens kviečia tiek profesionalus, tiek visus norinčius patiems išbandyti kūrybiškas cirko galimybes.

📍Profesionalams: ‘𝗨𝗻𝗰𝗼𝗺𝗳𝗼𝗿𝘁𝗮𝗯𝗹𝗲 𝗽𝗹𝗮𝗰𝗲𝘀’ su 𝗜𝗻𝗸𝗮 𝗣𝗲𝗵𝗸𝗼𝗻𝗲𝗻 (Sisus, Suomija).

REGISTRACIJA IKI GEGUžĖS 25 d. ČIA 

📍Romantiškoms poroms: su šiuolaikinio cirko artiste Lizeth Wolk (Estija)

Fizinis pasiruošimas nėra būtinas. DAUGIAU INFORMACIJOS IR REGISTRACIJA ČIA

📍Scenos menų kritikams: su Cirkuliacijos meno vadovu Gildu Aleksa. DAUGIAU INFORMACIJOS IR REGISTRACIJA ČIA

📍 Šiuolaikinio cirko dirbtuvės paaugliams su Džiugu Kunsmanu. Trijų dienų dirbtuvėse ieškosime fizinių raiškos būdų ir vizualių sprendimų. Mokysimės kalbėti be žodžių, bet išreikšti savo idėjas kūno pagalba.
DAUGIAU INFORMACIJOS IR REGISTRACIJA ČIA