Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • event jau ivyko.

Jesse Huygh ir Rocio Garrote (Belgija) | 2 Meters (2 metrai)

birželio 9, 2022 @ 6:00 pm - birželio 10, 2022 @ 7:30 pm

Jesse Huygh ir Rocio Garrote (Belgija) | 2 Meters (2 metrai)

2022 06 09 18:00 

KTU Vaižganto progimnazijos stadione (Skuodo g. 27)

Nemokamai

 

2022 06 10 18:30

Baltijos cirko kiemas (Drobės g. 31)

Nemokamai

 

Aš menininkas. Aš sergu.

Cirkas – mano būdas svajoti ir suteikti viltį. Gyventi pilnatvėje ir pamaitinti sielą.

Nestabdyti pasirodymų nepriklausomai nuo mano būsenos – tai mano įkvėpimo ir motyvacijos šaltinis.

À 2 Mètres– tai pasirodymas, kuriame atskleidžiamos viltys, svajonės ir dabarties vertė. Tai kova prieš kančią, kuri prislegia mus ir neleidžia mums judėti. Tai intensyvus tyrimas didžiosios motyvacijos, kuri mums suteikia troškimą gyventi nepriklausomai nuo sąlygų.

Tai šios kūrybos pamatai; troškimas veikti troškimui gyventi. Gastrolės ligoninėse kad galėtume pasidalinti savo energija su pacientais, juos įkvėpti, suteikti jiems džiaugsmo, meilės ir drąsos.

Prasiveržti pro desperaciją ir susitaikymą, perkeliant tuos žmones į kitą realybę, kur sekti savo svajonę vis dar galima.

Mūsų troškimas? Matyti šypsenas ant languose pasirodančių vaikų veidukų, su žvaigždėmis akyse, susimąsčiusių apie tai, kas vyksta lauke.

Jesse Huygh

 

JESSE HUYGH

Nepaisant to, kad dvylikos metų jam buvo diagnozuota cistinė fibrozė, Jesse visada buvo aktyvus: aukšto lygio gimnastikos užsiėmimai, dziudo, plaukimas ir cirkas, nepalikę daug laiko kitiems hobiams.

ROCIO GARROTE

Rocio gimė 1992 metais Bahia Blanca Argentinoje. Pašaukimą menui ji pajuto anksti, studijuojama meną, šokį ir cirką. Menininkė mokėsi dviejose profesionaliose cirko programose: Circo Soq ir Nacionaliniame San Martino universitete.

 

Ieškant savo ribų, ir mus stabdančių suvaržymų. Visi gali vienokiu ar kitokiu būdu atrasti ryšį su pasirodymu, nes kiekvienas asmuo kovoja savas vidines kovas. Kiekvienai istorijai – atskira skalė.

Mūsiškė nori atvirai išsiųsti garsią žinutę, apibūdindama kovą tarp gyvenimo ir mirties; tarp troškimo veikti ir sergančio kūno apribojimų.

Jesse serga cistine fibroze. Jo liga tapo galimybes ribojančia našta. Pastaraisiais metais jo sveikata pablogėjo, menininkui reikalingas deguonies koncentratorius. Šis, kai kuriose nuotraukose matomas objektas – tai išgyvenimo įrankis.

Tai trečiasis protagonistas. Inertiškas, jis iš esmės svarbus pasakojimui ir Jesse judesiams. Be deguonies, jis nebegali nei pasakoti savo istorijos, nei judėti. Kur jo kūnas susiduria su apribojimais, Rocio padeda jam ir net nešioja jį, taip palengvindama partnerio naštą. Ar įmanoma auginti savo tapatybę, kai tavo kūnas priklausomas nuo ko nors kito?

Kaip pasirūpinti kitais nepametant ir neišsunkiant savęs? Kaip du žmonės gali egzistuoti kartu, padėti vienas kitam neprarasdami savo tapatybės?

KŪRĖJŲ SĄRAŠAS

Menininkai ir kūrėjai: Jesse Huygh ir Rocio Garrote

Trukmė: 45 min.

Pagalba dramaturgui ir šviesų išpildymas: Alba Sarraute

Išorės konsultantai: Aurelia Brailowsky ir Sergi Pares

Šviesos dizainas: Nicolas Priouzeau

Muzika: Felix Fivaz (kompozicija, įrašai, suvedimas ir masteringas), Jonas Brülhart (teksto ir 

muzikos interpretacija), Marco Nuesch (garso įrašas)

Sklaida: Cécile Imbernon, La chouette diffusion

Administravimas: Jesse Huygh

Nuotraukos: Patrick Lemineur (viduje), dviejų veiksmų kinematografiškas cirkas, Katelijn Boonen (lauke)

Informacija

Pradžia:
birželio 9, 2022 @ 6:00 pm
Pabaiga:
birželio 10, 2022 @ 7:30 pm

Vieta

Vaižganto m-klos stadionas
Šančių poliklinika