SENCIRK (SENEGALAS) „ANCRAGE“

VILNIUS

Birželio 3 d. 19:00

Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6)

VILNIUS

Birželio 4 d. 12:00

Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6)

Renginio aprašymas

Idėjos autorius ir režisierius: Modou Fata Touré

Atlikėjai: Ibrahima Camara, Modou Fata Toure

Žvilgsnis iš šalies: Nathalie Tarlet, Boureima Keinou 

Šviesų dailininkas: Gregoire de Lafond

Garso ir šviesų dizainas: Loïc Sagot

Prodiuserė: Laura Petit

Prodiuseriai ir rezidencijos: La Scène Nationale de l’Essonne Agora-Desnos (Evry-Courcouronnes); le Plus Petit Cirque du Monde (Bagneux); l’Espace d’Albret (Nérac), le Cirque électrique (Paris); le Théâtre des Bergeries (Noisy-le-Sec); la Cie Vis Comica (Quessoy); Côté lumière-côté décor (Saint-Esprit des bois); le Grand Théâtre National de Dakar (Sénégal) 

Finansuoja: Le Ministère de la Culture (DGCA); la Région Ile de France; La Ville de Paris; la Spedidam; La SACD et l’Académie Fratellini – Lauréat 2021 « Processus Cirque »; L’Institut Français Paris – Lauréat 2020 « Visas pour la création »; La SACD/Beaumarchais – Lauréat 2020 « Aide à l’écriture de cirque »; l’Institut Français du Sénégal

 

Sukurta 2023 m.
Trukmė 50 min. 
Rekomenduojamas amžius: N-10

 

Per daugiau nei 10 metų cirko menininko karjerą Senegale Modou Fata Touré pastebi, kad nors cirkas Afrikoje gyvuoja šimtmečius, apsiriboja grynai tradiciniais pristatymais, kur menininko, kaip autoriaus, kūrybiškumas ir vieta lieka riboti. Šiame naujame kūrinyje Modou Fata Touré ir jo partneris Ibrahima Camara tyrinėja ir eksperimentuoja su naujomis medžiagomis, atrastomis jų gimtojoje Senegalo žemėje.

Šiame naujame kūrinyje Modou Fata Touré įpina paralelę su savo istorija, meninės tapatybės paieškomis ir žmonių santykiu su gamta. Semdamasis įkvėpimo iš savo aplinkos, jis kuria naują cirko atlikimo būdą. Pavadinimas „Ancrage“ įgauna visą savo prasmę, nes kalba apie tapatybę, šaknis, bet ir apie išorinius įkvėpimus, kuriais jis sėmėsi per visą savo karjerą čia ir kitur. Galiausiai, remdamasis savo senegalietiškomis šaknimis, savo žeme, pažodžiui, jis žingsnis po žingsnio suras savo, kaip šiuolaikinio Afrikos cirko artisto, vietą.