Tarptautinis tinklas

Circostrada

„Circostrada“ – 2003 metais įkurtas vienas didžiausių Europos cirko ir gatvės menų tinklas, vienijantis 84 organizacijos iš 25 valstybių, skirtas šiuolaikinio cirko ir gatvės menų populiarinimui Europos lygmeniu, taip pat šių menų srities profesinių žinių apsikeitimui. 


Tinklą koordinuojanti organizacija: „Artcena” (Prancūzija). 2022 m. festivalyje Cirkuliacija Kaune vyko pirmasis Baltijos šalyse tinklo susitikimas, kurį organizavo Teatronas.

Baltic Nordic Circus Network

Baltic Nordic Circus Network (BNCN) – yra 17 cirko meno organizacijų Baltijos ir Šiaurės šalyse bendradarbiavimo tinklas. Tinklas siekia stiprinti regioninį tarptautinį bendradarbiavimą ir cirko sektoriaus plėtrą. BNCN organizuoja veiklą, kuria siekiama paremti cirko lauką Baltijos ir Šiaurės šalyse apskritai. Nuo praktinių seminarų iki seminarų, tarptautinių rezidencijų – BNCN organizuoja veiklą tiek menininkams, tiek specialistams, kurioje daugiausia dėmesio skiriama įgūdžių ugdymui, geriausiai praktikai, žinių ir bendradarbiavimo, taip pat kultūriniam ir nacionaliniam identitetui.

 

Pagrindinis BNCN tikslas – didinti šiuolaikinio cirko praktikos baltijos ir Šiaurės šalių regione matomumą, taip pat stiprinti Baltijos ir Šiaurės šalių cirko organizacijų bendradarbiavimą.


2023–2025 m. tinklui vadovauja Teatronas (Lietuva).

circusnext

„circusNext“ – tai jaunus ir talentingus šiuolaikinio cirko atlikėjus remianti tarptautinė platforma. Šiame Europos šalių tinkle dalyvauja apie 30 partnerių iš 17 šalių. Daugiametis projektas, skirtas naujų cirko talentų paieškai ir visapusiškam palaikymui. Tai vienintelė platforma, dalinai finansuojama Europos Sąjungos, skirta cirkui (Programa „Kūrybiška Europa“). Šį Europos šalių tinklą sudaro 25 partneriai iš 15 šalių.

GrassRoot

Grassroot – Baltijos šalių cirko menininkų tinklas, kurio pradžia 2021 m., siekia užtikrinti galimybę Baltijos šalių cirko menininkams susitikti, dirbti ir augti. Rėmėjai Nordic Culture Point. Pagrindinis tinklo tikslas – kad menininkai aktyviai dalyvautų sprendimų priėmimo procese, sukurtų reikiamą postūmį meninei bendruomenei.

 

Siekdama sudaryti galimybes augti, bendradarbiauti ir tobulinti veikiančių menininkų profesinius gebėjimus, šiuo metu tinklas vienija lyderiaujančias Baltijos šalių cirko meno institucijas, skėtines organizacijas bei profesionalius cirko menininkus ir kompanijas

Samovar circles

Tai skirtingus Baltijos ir Šiaurės šalių protus vienijantis „saviviralas“, kurio metu šiuolaikinio cirko kontekste bus ieškoma atsakymų į netolimos ateities klausimus.