Visi vykstantys kvietimai

Festivaliui cirkuliuojant po įvairius Lietuvos miestus, auga ir profesionalų bei edukacinė programa. Šiemet dėmesį skiriame ryšiams kurti, todėl inicijuosime dirbtuves kultūros operatoriams. Šiuolaikinio cirko menininkus kviečiame pristatyti savo kuriamus ir/ar baigtus spektaklius, ieškoti bendradarbiavimo galimybių. Kritikos seminarą ves Nina Jääskeläinen iš Suomijos, kuri žada suteikti įrankius, reikalingus rašant apie šiuolaikinį cirką. 

Birželio 7 d. kultūros operatoriai ir kultūros centrų atstovai laukiami Prienuose, kur vyks dirbtuvės su įkvėpiančia lektore Ana Moraes. A. Moraes – nuo 1999 m. kultūros prodiuserių asociacijos „Ideias Peregrinas“ meno vadovė. Asociacija dirba su muzikos, literatūros, šokio, gatvės teatro ir cirko projektais. Ji prisidėjo prie meninių projektų Europos kultūros sostinių kontekste (2001 ir 2012 m.), inicijuoja ir įgyvendina šokio bei cirko projektus visame pasaulyje (Brazilijoje, Makao, Žaliojo Kyšulio salose ir t.t.). Dirbtuvių metu dalyviai geriau supras cirko galimybes ir veikimą, kaip jis gali būti pristatomas jų įstaigoje, ko reikia kultūros įstaigai ir ką siūlo cirko menininkai. Kaip kultūros įstaiga siekdama savo tikslų gali prisidėti prie šiuolaikinio cirko populiarinimo ir kokią įtaką pats žanras gali daryti miesto ar miestelio bendruomenei.

Po dirbtuvių vyks šiuolaikinio cirko projektų pristatymai PITCH SESSION, kurių metu cirko kūrėjams bus suteiktos 10 min. pristatyti savo projektą / pasiūlymą kultūros operatoriams. Tai puiki galimybė susipažinti ar priminti apie save, ieškoti partnerių ir bendradarbiavimo galimybių. Norime matyti cirkuliaciją visus metus, todėl siekiame sudaryti sąlygas megztis pažintims tarp šiuolaikinio cirko bendruomenės ir Lietuvos kultūros operatorių, kultūros centrų, kitų suinteresuotų įstaigų. Matome didelį potencialą įvairiose kultūros įstaigose pristatyti šiuolaikinį cirką: suteikti erdves menininkams kurti, dalyvauti rezidencijose, rodyti spektaklius ar vesti dirbtuves. Šis kvietimas menininkams atviras, o su atrinktais dalyviais kartu tobulinsime pristatymus ir sieksime geriausio rezultato. 

Po poros dienų, birželio 9 d. Kaune, Girstučio rūmuose vyks antrasis projektų pristatymas PITCH SESSION, skirtas festivalio svečiams – tarptautinės industrijos profesionalams. Nors šio pristatymo auditorija kita, tačiau tikslas panašus. Po praėjusių metų sėkmės, šiemet vėl kviečiame tarptautinę cirko bendruomenę susitikti festivalyje, kur šalia meninės programos jie turės progą sužinoti paskutines Baltijos regiono šiuolaikinio cirko naujienas, vystomus kūrinius ir jau esamą produkciją. Norime didinti Baltijos šalių šiuolaikinio cirko scenos matomumą, todėl tikimės kad „pitchai“ paskatins menininkų mobilumą ir atvers daugiau galimybių rezidencijoms ir spektaklių pristatymams. 

Taip pat, festivalyje vėl laukiame scenos menų kritikų – šiemet neoficialų cirko klubą įsuks Nina Jääskeläinen, kuri ves cirko kritikos seminarą. N. Jääskeläinen yra scenos menų žurnalistė ir kritikė, dirbo „Teatteri&Tanssi+Sirkus Magazine“, šiuo metu yra žurnalo „Filatelisti“ vyriausioji redaktorė. Lektorės tikslas Kaune – ugdyti dalyvių pasitikėjimą ir didinti rašymo džiaugsmą. 

 

Dalinamės aktualiais kvietimais. 

Tai galimybės, kurių linkime nepraleisti: 

 
circusnext

Paskutinės info-sesijos norintiems dalyvauti atrankoje – žiūrėti čia. circusnext – atviras kvietimas iki balandžio 17 d. 

Kvietimas kylantiems menininkams, kurie kaip autoriai turi išskirtinį požiūrį į cirką ir nori plėtoti savo kūrybą Europos lygmeniu. Sąlygos ir paraiškos forma.
 
Cirkuliacija – Pitch session Prienuose, birželio 7 d.

Kvietimas pristatyti savo projektus ir kūrybą Lietuvos kultūros operatoriams ir vietos prodiuseriams. Skatiname cirko menininkus tiesti tiltus tarp Lietuvos kultūros sektoriaus: plėsti gastrolių galimybes, ieškoti partnerių rezidencijoms ar spektaklių pristatymui. Prieš sesiją vyks dirbtuvės skirtos būtent partnerysčių kūrimui ir stiprinimui. 

Kvietimas ir visa info.

Cirkuliacijos kvietimas menininkams atviras iki balandžio 20 d. 

 
Cirkuliacija – Pitch session Kaune, birželio 9 d. 

Pitch sesija tarptautinei cirko bendruomenei. Šiemet festivalyje vėl surengsime profesionalų dienas. Jų metu susitiks tarptautinės cirko bendruomenės atstovai. Norime pristatyti Baltijos šalių cirką, didinti jo matomumą ir plėsti tarptautinio bendradarbiavimo galimybes. Tą patį projektą galite pristatyti birželio 7 ir 9 d.

Kvietimas ir visa info

Cirkuliacijos kvietimas menininkams atviras iki balandžio 20 d. 

 
[Re]viewer workshop with Nina Jääskeläinen

Cirko kritika, Kaune birželio 8-10 d.

Daugiau informacijos ir registracija

 

Kūrybinė rezidencija – Lietuva ir Portugalija

Kartu su partneriu Teatro da Didascália įgyvendiname jungtinės rezidencijos projektą, į kurį kviečiami Lietuvos ir Portugalijos cirko atstovai. Pirmasis etapas vyks Vilniuje, rugsėjo 5-10 dienomis.

Daugiau informacijos

 

Kvietimas atviras iki balandžio 30 d.